|
|
| Brand Name: | HONGQI |
| Model Number: | HQ031 |
| MOQ: | 500pcs |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | negotiable |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T |
| Color | Applications |
|---|---|
| Yellow | Most products, various cable products |
| Black | High-end products, light absorbing applications (cars, mobile phones, LED displays) |
| White | Reflective applications (lighting fixtures, LED displays, medical beauty products) |
| Board Type | Thickness Options |
|---|---|
| Precision FPC Single Panel | 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Precision FPC Double-layer Board | 12um (0.33oz), 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Ordinary FPC Single Panel | 18um, 25um, 35um (1oz), 50um |
| Ordinary FPC Double-layer Boards | 18-25um, 25-25um, 35-35um, 35-70um |
|
| Brand Name: | HONGQI |
| Model Number: | HQ031 |
| MOQ: | 500pcs |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | Packed with strong Paper cases |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T |
| Color | Applications |
|---|---|
| Yellow | Most products, various cable products |
| Black | High-end products, light absorbing applications (cars, mobile phones, LED displays) |
| White | Reflective applications (lighting fixtures, LED displays, medical beauty products) |
| Board Type | Thickness Options |
|---|---|
| Precision FPC Single Panel | 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Precision FPC Double-layer Board | 12um (0.33oz), 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Ordinary FPC Single Panel | 18um, 25um, 35um (1oz), 50um |
| Ordinary FPC Double-layer Boards | 18-25um, 25-25um, 35-35um, 35-70um |