|
|
| Brand Name: | HONGQI |
| Model Number: | HQ011 |
| MOQ: | 500pcs |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | negotiable |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T |
| Layer Type | Characteristics | Applications |
|---|---|---|
| Single-Layer Board | Simple structure | Industrial control, electronic instruments, simple circuits |
| Double-Layer Board | Two layers of copper foil with increased vias and conductive paths | Mobile phones, automotive instruments, advanced products |
| Color | Features | Applications |
|---|---|---|
| Yellow | Suitable for majority of products | Various cable products |
| Black | High-end, light absorbing | Cars, mobile phones, LED displays |
| White | Additional white coating for reflection | Lighting fixtures, LED displays, medical beauty products |
| Board Type | Thickness Options |
|---|---|
| Precision FPC Single Panel | 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Precision FPC Double-Layer Board | 12um (0.33oz), 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Ordinary FPC Single Panel | 18um, 25um, 35um (1oz), 50um |
| Ordinary FPC Double-Layer Board | 18-25um, 25-25um, 35-35um, 35-70um |
|
| Brand Name: | HONGQI |
| Model Number: | HQ011 |
| MOQ: | 500pcs |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | Packed with strong Paper cases |
| Payment Terms: | L/C,D/A,T/T |
| Layer Type | Characteristics | Applications |
|---|---|---|
| Single-Layer Board | Simple structure | Industrial control, electronic instruments, simple circuits |
| Double-Layer Board | Two layers of copper foil with increased vias and conductive paths | Mobile phones, automotive instruments, advanced products |
| Color | Features | Applications |
|---|---|---|
| Yellow | Suitable for majority of products | Various cable products |
| Black | High-end, light absorbing | Cars, mobile phones, LED displays |
| White | Additional white coating for reflection | Lighting fixtures, LED displays, medical beauty products |
| Board Type | Thickness Options |
|---|---|
| Precision FPC Single Panel | 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Precision FPC Double-Layer Board | 12um (0.33oz), 18um (0.5oz), 35um (1oz) |
| Ordinary FPC Single Panel | 18um, 25um, 35um (1oz), 50um |
| Ordinary FPC Double-Layer Board | 18-25um, 25-25um, 35-35um, 35-70um |